Eren Perakende, 30 yılı aşkın tecrübesi, 500'e yakın mağazası ve 23 ülkede binin üzerinde satış noktasıyla, sektördeki yatırımlarına ve kararlı ilerleyişine devam etmektedir.

Eren Grubu, 1990 yılında dünyaca ünlü Fransız Devanlay Grubu ortaklığı ile Devanlay-Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurmuştur. Şirket Lacoste ürünlerinin lisanslı üretimini yaparken, aynı yıl kurulan Er-De Pazarlama A.Ş. ise bu ürünlerin dağıtımını yapmaya başlamıştır. Tüm dünyada 120 ülkede tüketicisiyle buluşan ünlü Fransız markası Lacoste, 1990'dan bu yana Türkiye'de Eren Perakende tarafından temsil edilmektedir. Eren Perakende'nin temellerinin atılmasını sağlayan bu iş birliği, aynı zamanda sektörde de yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

2005 yılında markalarına dünya moda devi Burberry’yi de ekleyen Eren, 2012 yılında Gant’in distribütörlük haklarını da alarak dünya markalarıyla birlikteliğini güçlendirmiştir. Yine 2012 yılında önemli bir kararla çok markalı ayakkabı zinciri olan SuperStep konseptini hayata geçiren Eren Perakende, tüketicilere birçok dünya markasına aynı çatı altında ulaşma kolaylığını sunmuştur. 2013 yılında Amerikan giyim markası Nautica'yı marka karmasına ekleyen Eren Perakende, 2015 yılında sokak stiline yön veren Converse'i bünyesine katmıştır. 2020 yılının Eylül ayında Türkiye’deki ilk mağazasını Zorlu AVM’de açan The Kooples markası ile de lüks giyim kategorisinde Türkiye’ye yeni bir marka kazandırılmıştır. Kent ve sokak kültürünün tüm paydaşlarına kapılarını açan bir komünite merkezi olmasının yanında uluslararası pazarda kendisini ispatlamış birçok markanın özel koleksiyonlarına da ev sahipliği yapan House of SuperStep, 2020 Kasım ayında Ortaköy'deki dört katlı mağazası ile sektöre “merhaba” dedi. Eren Perakende’nin yeniliğe olan tutkusunun son ürünü FashFed, dünya eğilimlerine yön veren markaların en yeni ve koleksiyon ürünlerini sunan çevrim içi bir alışveriş platformudur. 2023 yılında ise, dünyanın en seçkin markalarını spor tutkunlarıyla buluşturan Intersport’u bünyesine katan Eren Perakende, markanın “Sporun Kalbi” mesajıyla, özünü, sade ve duygusal bir yaklaşımla ifade ediyor. Ayrıca Eren Perakende bünyesindeki markalar başta olmak üzere, birçok farklı markanın seri sonu ürünlerinin bulunduğu outlet konseptli Occasion mağazaları da şirket bünyesinde yer almaktadır.