Medcem Global, Eren Holding’in yurt dışındaki çimento yatırımlarını gerçekleştiren, çimento ve klinker ihracatı konusunda yetkili tek şirketidir.

Medcem Global, çimento ve klinkerin yanı sıra, kömür yakma süreci sonucunda üretilen uçucu kül, yatak altı külü ve sentetik alçının (FGD Gypsum) iç pazara satılmasından ve ihraç edilmesinden sorumludur. Bu kapsamda deniz yolu ile dünyanın en büyük uçucu kül ihracatçısı konumundadır.

Bununla da sınırla kalmayarak Medcem geçtiğimiz yıllarda boksit ve GBFS ihracatı satışlarına da başlamıştır.

Her geçen gün çeşitlendirdiği ürün yelpazesi ile sektör içerisinde önemli bir marka haline gelen Medcem, her geçen gün marka değerini katlayarak değerini artırmaya devam etmektedir.

Medcem Global’in sahip olduğu küresel iş ağı ve yıllardır süregelen tecrübesi ile yurt dışında değirmen ve terminal projelerinin yatırımları da hız kesmeden devam etmektedir.

Mevcut olarak, Kamerun ve Tunus'ta iki değirmene ve Kıbrıs'ta bir terminale sahip olan grup, Büyük Britanya'da devam eden iki terminal yatırımı ve Avrupa ile Amerika'da kurulması planlanan terminallerle büyümeyi hedeflemektedir.

Web Adresi: www.medcemglobal.com.tr