Medcem Çimento fabrikası, Medcem Madencilik ve Yapı Malzemeleri San. Tic. A.Ş. tarafından son teknolojik sistemler kullanılarak çevreye en yüksek duyarlılıkta inşa edilmiş ve 2015 yılının ikinci yarısında üretim faaliyetine başlamıştır.

2024 yılının ilk çeyreğiyle birlikte %90 kapasite artışı sağlayan Medcem, dünyanın en büyük çimento fabrikaları arasında yerini almıştır.. Medcem Çimento fabrikasının üretiminin %90'ı, Grubun bünyesinde bulunan ve 60.000 DWT'a kadar gemilere hizmet veren Medcem Port limanı aracılığıyla pek çok ülkeye ihraç edilmektedir..

Üretiminin büyük bir kısmı ihracata yönelik planlanan fabrikamız, küresel pazarda da pazar payını istikrarlı bir şekilde arttırarak, dünyada hızla yayılan ve tanınan bir marka olmayı hedeflemektedir.

Medcem Katı Atık Yakma Tesisi, 2015 yılı içerisinde toplam 110 milyon dolar yatırımla Çorlu’da Türkiye’nin ilk Katı Atık Yakma Tesisi olarak kurulmuştur.

Katı Atık Yakma Tesisimiz, Grup şirketlerinden Modern Karton’un kâğıt üretim sürecinde ortaya çıkan kâğıt atıkları, arıtma çamurları ve çevredeki diğer kâğıt fabrikalarının atıklarının enerjiye dönüşümünü sağlamaktadır.

Tesis, atıkların bertarafı ile çevreye, bölgedeki sanayicilere ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Tesis, toplam 27,6 MW/s elektrik veya 100 ton/s buhar üretme kapasitesine sahiptir.

Web Adresi: www.medcem.com.tr