Perakende
Ayakkabı Grubu
Ana Sayfa
Geri Dön
1948'de Émile Camuset tarafından kurulan şirketin ismi ve logosu, Fransa'nın ulusal sembollerinden biri olan Gal horozundan gelmektedir. Tour de France’ın resmi sponsorlarından biri olan Le Coq Sportif’in, birçok futbol kulübü ve bisiklet takımlarıyla sponsorluk anlaşmaları bulunmaktadır. Fransa’dan sonra Japonya ve Güney Kore'de oldukça popüler olan Le Coq Sportif, 2011 yılından itibaren Eren Perakende tarafından temsil edilmektedir.

Amerikan Ralph Lauren markasının alt markalarından biri olan Polo RL’nin sadece erkek koleksiyonu bulunmaktadır. Spor bir görünüş ile şıklığı birleştiren marka, Amerikan stilinin sembollerinden biri olarak kabul edilmektedir. Amerikalıların Preppy dediği (üst ve orta sınıf ailelerin genç bireylerine ait bir giyim tarzı) yaşam biçimini ifade eden Polo RL, 2012 yılından bu yana Eren bünyesinde yer almaktadır.

Dan Amzallag ve Fabrizio Corveddu tarafından 2009 yılında Fransa'da kurulan Rivieras markasının tüm koleksiyonu İspanya!da üretilmektedir. 2013 yılında Eren Perakende grubuna katılan markanın yalnızca ayakkabı üretimi bulunmaktadır.

Ray Kelvin tarafından 1988 yılında kurulan Ted Baker sektörde erkek gömlekleri ve ayakkabı koleksiyonuyla tanınmaktadır. Kısa sürede İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede çok sayıda mağaza ve satış noktasına ulaşan marka, detaycı tasarımlarıyla rakiplerinden ayrılmaktadır. 2013 yılında Eren Perakende’ye ayakkabı koleksiyonuyla katılan Ted Baker, modaya öncülük ederken konfordan ödün vermeyen çizgileriyle fark yaratmaktadır.

Amerikalı Hiram Hutchinson tarafından kurulan, kauçuk bot ve binicilik çizmelerinin bir numaralı ismi Aigle, 1853’ten bu yana kış aylarının en gözde ürünü olmaktadır. Üretiminde kullandığı vulkanizasyon sayesinde yağmura ve soğuğa dayanıklı botlar üreten Aigle %70 üretimini Fransa da gerçekleştirmektedir. 2013 yılından itibaren Eren Perakende bünyesinde yer alan marka, müşterilerine konforu ve şıklığı bir arada sunmaktadır.

Keds , Amerikalı Charles Goodyear tarafından 1916 yılında kuruldu. Vulkanizasyon tekniğinin yaratıcısı olan Charles Goodyear Keds ayakkabı üretiminde bu tekniği kullandı. Böylece Keds, dünya tarihinin “ilk lastik tabanlı” spor ayakkabısı oldu. Yenilikçi çalışmalarına devam eden Goodyear, ilk bez ayakkabıyı da üreterek Keds’in “ilklerin markası” olarak anılmasını sağladı. 2016 yılında 100. Yılını kutlayacak Keds’in Rusya’daki operasyonu 2015 yılı itibariyle Eren Perakende bünyesine katıldı.