Eren'den Haberler
Tüm Haberler
Ana Sayfa
Geri Dön
Eren Holding ile ilgili basında yer alan tüm haberlere kolayca ulaşın.
 • Detaylı Bilgi
  Eren Holding, bu yıl da Türkiye’nin En Büyükleri Listesinde!
  Eren Holding, bu yıl da Türkiye’nin En Büyükleri Listesinde!

   “Türkiye’in Eren”i  mottosu ile Türkiye ekonomisine her geçen yıl artı değer katan Eren Holding, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yıllık olarak yayınladığı  “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019”  listesinde bu sene de  dört şirketi ile  yerini aldı.

  Bu yıl açıklanan İSO 2019 listesinde  32. sırada  yer alan  Eren Enerji, sektörün en büyük serbest elektrik üreticileri  arasındaki sağlam ve güçlü yerini korumaya devam etti.  Modern Karton  ise kağıt ve kağıt ürünleri imalat sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olarak 2019 listesinin ilk 500’ünün  76. sırasında  yer aldı.

  Eren Holding’in çatısı altında üretimlerine devam eden  Modern Oluklu Ambalaj  ve  Medcem Madencilik  şirketleri bu yıl da listedeki yükselişlerini sürdürdü.  “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu”  listesinde bu yıl 110. sıraya yükselen  Modern Oluklu Ambalaj  ve 305. sıraya yükselen  Medcem Madencilik  alanlarındaki başarılarını korumaya devam ediyor.
 • Detaylı Bilgi
  Eren Perakende bünyesine dahil ettiği The Kooples markasının Türkiye’deki ilk mağazasını Zorlu’da açtı!
  Eren Perakende bünyesine dahil ettiği The Kooples markasının Türkiye’deki ilk mağazasını Zorlu’da açtı!

  Dünyaca ünlü Fransız moda markalarından biri olan The Kooples, Eren Perakende bünyesinde Türkiye’deki ilk mağazasını Zorlu Alışveriş Merkezi’nde açtı.

  Eren Perakende, mağazacılık alanındaki uluslararası tecrübesi ve yıllara yayılan birikimiyle dünyanın öncü moda markalarından olan The Kooples ile marka ağını genişletti.
 • Detaylı Bilgi
  Medcem Global’den “2019 Yılı İhracatın Şampiyonları” Başarısı
  Medcem Global’den “2019 Yılı İhracatın Şampiyonları” Başarısı

  Holdingimizin grup şirketlerinden Medcem Global; TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından düzenlenen, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’ın katılımlarıyla gerçekleşen “2019 Yılı İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”nde çimentoda ihracat ikinciliği, klinkerde ise ihracat üçüncülüğü ödüllerine layık görülmüştür.

  Medcem Global,  “İhracatta ilk 1000 Şirket” arasında ise 28 basamak yükselerek 149. sırada yerini almıştır.
 • Detaylı Bilgi
  “Doğayı Yaşat, İnsana Nefes Ol!”
   “Doğa’yı yaşat, insana nefes ol” bakış açısıyla hareket eden ve çevre bilinçliliğini kendine sorumluluk edinen Eren Holding, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da çevrenin korunması için bütün imkanlarını seferber ediyor.

  Eren Holding, faaliyet yürüttüğü bütün tesislerinde son teknoloji arıtma sistemleri, geri dönüşüm sistemleri ve çevrenin korunmasına yönelik bütün imkanları hiçbir maliyetten kaçınmadan kullanmaktadır. Holding, çevre korumasına yönelik Türkiye’de faaliyet gösteren şirketler arasında örnek bir noktada yerini almaktadır.

  Grup şirketlerinden  Eren Enerji, İngiltere merkezli  The Green Organisation kuruluşu tarafından  “Enerji Yönetimi”  kategorisinde  verilen dünyanın en prestijli çevre ödüllerinden biri olan  “Yeşil Dünya Gümüş Ödülü”  ve 2020 yılı için “Yeşil Dünya Elçisi”  ödüllerini almaya layık görülerek, 2020 yılında ülkemize büyük bir gurur yaşattı. Faaliyet gösterdiği alanda çevresel yatırımlar hususunda dünya genelindeki  en son  ve  en iyi teknolojilere sahip olan  Eren Enerji, sadece çevre için yaptığı 220 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye’de değil, dünyada da örnek bir şirket oldu. 

  Bugüne kadar üretim süreçlerinde elde ettiği bütün atıkları geri dönüştürerek sanayiye kazandırmak yönünde yatırımlar gerçekleştiren  Eren Enerji, “En Çevreci Kuruluş Olma”  hedefi doğrultusunda  Azot Oksit Arıtma Tesisi ’ni hayata geçirdi. Bütün bu faaliyetlerin yanı sıra,  Türkiye orman varlığının gelişmesi ve büyümesi için de düzenli olarak çalışıyor. Aynı zamanda tüm tesislerindeki çevre ve izin lisansları, uluslararası ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesiyle faaliyetlerine devam ediyor.

  Grup şirketlerinden  Modern Karton, üretiminde %100 atık kullanarak, yılda 17 milyon yetişkin ağacın kesilmesini önlüyor.  Modern Karton bünyesinde faaliyete geçirilen  ilk Katı Atık Yakma Tesisi ile atıklardan elektrik ve buhar enerjisi üretiliyor.  Eren Holding , bünyesindeki şirketlerle bu ve benzer birçok çevre dostu yatırımla hem çevrenin korunmasına hem de ülkenin ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

   Türkiye’nin Eren’i  sloganıyla faaliyetlerine devam eden  Eren Holding,  eşsiz doğal zenginliklere sahip ülkemizin doğal varlığını gelecek nesillere aktarmak için daima hassasiyetle, ülkesi için çalışmaya devam edecektir.
   
 • Detaylı Bilgi
  Eren Holding Milletinin Yanında!..
  EREN HOLDİNG MİLLETİNİN YANINDA!..
    
  Dünyada ve ülkemizde hızla yayılan COVID-19 virüsü birçok insanı etkilemektedir. Devletler ve sivil toplum kuruluşları farklı çalışmalarla salgının etkisini en aza indirmek ve salgını ortadan kaldırmak için azami gayret göstermektedir. 
    
  Eren Holding, Türkiye’nin Eren’i sloganı ile çıktığı yolda, holding ve bünyesindeki tüm şirketleriyle ülkesine ve insanına karşı sorumluluğunun farkındalığıyla, milletinin yanında olmaya devam ediyor. 
    
  Eren Holding, Dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen COVID-19 salgınına karşı  “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına  6 Milyon TL nakdi bağışla destek veriyor. 
    
  Ayrıca, valiliklere ve hastanelere,  ihtiyaç duyulan sağlık malzemelerini içeren 5 Milyon TL tutarında yardım gönderiyor. 
    
  Devletimizin tüm kurumlarının ve halkın destekleriyle, ülkemizde büyük ilgi gören  "Biz Bize Yeteriz Türkiyem"  kampanyasına, Eren Holding ve bağlı şirketleri tarafından,  toplamda 11 milyon lira değerinde bağış yapılıyor. 
    
  Eren Holding, başta sağlık çalışanları olmak üzere, tüm güvenlik ve emniyet teşkilatını, bünyesinde emek veren her bir çalışanını, milleti için gayret gösteren her bir bireyi destekleyecek, dünyayı kasıp kavuran bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar; tüm sağlık imkanlarını seferber eden devletinin yanında olmaya, bağış ve yardımlarıyla milletinin yanında,  Türkiye’nin Eren’i olmaya devam edecektir.
 • Detaylı Bilgi
  Eren Enerji’ye “YEŞİL DÜNYA” Ödülleri
  “Türkiye’nin Eren’i” sloganıyla çalışmalarına devam eden Eren Holding bünyesinde faaliyet gösteren Eren Enerji, ülkemize bir gurur daha yaşattı.

  Eren Enerji, İngiltere merkezli The Green Organisation kuruluşu tarafından, “Enerji Yönetimi” kategorisinde “Yeşil Dünya Gümüş Ödülü” ve 2020 yılı için “Yeşil Dünya Elçisi” ödülü ile ödüllendirildi. Çevresel yatırımlar anlamında dünyada var olan en son ve en iyi teknolojiler ile donatılan Eren Enerji, “En Çevreci Kuruluş Olma’’ hedefi doğrultusunda bugüne kadar sadece çevre için 220 milyon dolar yatırım gerçekleştirerek yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da örnek bir şirket oldu.

  Eren Enerji yetkilileri, İngiltere merkezli The Green Organisation kuruluşu tarafından İngiltere Parlemanto Binası’nda düzenlenen törende “Yeşil Dünya Gümüş Ödülü” ve 2020 yılı için “Yeşil Dünya Elçisi” ödüllerini teslim aldılar.

  Türkiye’nin toplam elektrik ihtiyacının yüzde 7’sini tek başına karşılayan Eren Enerji, Zonguldak’ın Çatalağzı ve Muslu beldelerinde toplamda 2 bin 790 MW kurulu güce sahip santralleri, tüm tesislerindeki çevre ve izin lisansları, uluslararası ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesiyle faaliyetlerine devam ediyor.

  Eren Enerji, çevreye ve doğaya saygıda Avrupa standartlarının üstünde bir kuruluş olduğunu 2019 yılı baca emisyon değerleri ile bir kez daha ispatladı.

  Bununla birlikte; Eren Enerji, bölgesinde sosyal sorumluluk adına eğitimden sağlığa, kültürden sanata, spora; bölgesel amaçlı ısıtmadan toplu konut projelerine, alt yapıdan çevre yatırımlarına kadar insana ve çevreye dokunan her alanda hassasiyetle çalışmalarına devam etmektedir.